Naši žiaci sú súčasťou megaprojektu Hudba nepozná hranice 2023

08.02.2023 13:18

Hudobné sústredenie The Strings

V sobotu 4. februára 2023 sa naši mladí huslisti zúčastnili na v poradí už druhom stretnutí orchestra českých a slovenských hudobníkov v multifunkčnej hale Fénix v Havířove. Naši žiaci sa stali členmi The Strings, ktorý je zapojený v projekte Hudba nezná hranic. Autorom projektu je Iveta Kočí Palkovská. Pod taktovkou profesionálneho dirigenta Sinfinietty moravskoslezské MgA. Jana Soukupa nacvičujú filmové skladby a orchestrálne úpravy najkrajších piesní populárnej skupiny ABBA. Najbližšie vystúpenie s názvom „Talent kvete na jaře“ sa koná 26.3.2023 (nedeľa) o 16:00 v športovej hale Řepište. Učinkovať budú spoločne s profesionálnym symfonickým orchestrom Moravskoslezská sinfonietta.

Článok a video klik:

https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000035601/the-strings-nacvicuje-na-megakoncert-i-v-nove-sportovni-hale-fenix?fbclid=IwAR18dtffklXZQQVttwDmIMwJyIGVi3ttw5gipT7dRN8OirjmDrGBWwlbOWM

Fotogaléria: Naši žiaci sú súčasťou megaprojektu Hudba nepozná hranice 2023